GÜL MATRA Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Koşusu’nu kazandı

GÜL MATRA Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Koşusu’nu kazandı

GÜL MATRA Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Koşusu’nu kazandı


27 Mayıs Pazartesi günü Şanlıurfa Hipodromu’nda gerçekleşen 7 koşulu gece yarışı programının tek kupalı mücadelesi, saat 20.30’da startı verilen Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Koşusu’ydu.

3 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus (Şartlı-5) mücadele ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlenmişti. Bu sene ikincisi gerçekleştirilen 33.500 TL birincilik ikramiyeli koşu, 1200 metre kum pistte 8 tayın katılımıyla koşuldu. Mahmut Karakeçi’nin sahibi olduğu, Mehmet Ulusoy’un yetiştirdiği, Cudi Özkan’ın da antrenörlüğünü üstlendiği L MATRA (Kaneko – Arsuz / Always A Classic) jokeyi Necmi Altın’la yarıştan galip ayrıldı. Al dişi tay daha önce Eyyübiye Belediye Başkanlığı Koşusu’nu (KV-6) da kazanma başarısı göstermişti.

Soy kütüğü bilgileri için tıklayınız.

Şanlıurfa İlkbahar-Yaz sezonunun 7. yarış gününde programın 5. koşusu olarak düzenlenen mücadelede ikincilik HUUT (Mendip – Hayal / Royal Abjar)isimli safkanın oldu. Onun ardından TULPARHAN (Zanjero – Burkit / Sun Music) üçüncülüğe girerken, SEYDO BABA (Win River Win – Sivereklim / Royal Abjar) da tabelayı tamamladı. Kazanan safkan için yarıştaki bitiriş derecesi 1.15.11 olurken, farklar 3,5 Boy – 1 Boy – 2 Boy şeklinde sonuçlandı.


Koşu sonrası düzenlenen törende kazanan safkanın sahibi Mahmut Karakeçi’ye kupasını Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim Halil Alp takdim etti.

Şeref Tribünü’ndeki kupa törenine Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu ile davetliler de katıldı.

 

KATEGORİ
ETİKET
SOSYAL AĞ

YORUMLAR

Wordpress (0)
Disqus (0 )